Ofiara na parafię

Aktualności - rozwinięcie

Słowo duszpasterzy z Brzozowic-Kamienia do wszystkich Parafian /Nowa wersja z 06.06.2020/Słowo duszpasterzy z Brzozowic-Kamienia

do wszystkich Parafian

/Nowa wersja z 06.06.2020/

 

   Jako duszpasterze naszej Parafii św. Piotra i Pawła, bardzo Was prosimy, abyście dokładnie zapoznali się z zarządzeniami Arcybiskupa Katowickiego, które umieściliśmy na parafialnej stronie internetowej (na stronie startowej), gdzie znajdują się także inne najważniejsze rozporządzenia kościelne dotyczące zaistniałej sytuacji.

 

   Bardzo prosimy osoby starsze, aby, o ile to jest możliwe, nie opuszczały mieszkań. Wszystkich prosimy: zadbajmy o zrobienie zakupów naszym seniorom; pomoc rodziny czy sąsiadów jest tutaj niezbędna. Grupa wolontariuszy przy naszej parafii oferuje pomoc dla ludzi starszych (wyjście na zakupy, do apteki). Zgłoszenia należy wysyłać sms-owo na numer: 797-762-496 (ks. Dawid Stawski).  Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, adres, numer telefonu i konkretny opis oczekiwanej pomocy. Będziemy odpowiadać na każde zgłoszenie indywidualnie.

 

   W każdej chwili jest możliwość porozmawiania z księdzem dzwoniąc na telefon stacjonarny naszej parafii: 32/287 96 62.

 

                                                                                                       ---------------------------------------------

 

   W odpowiedzi na liczne pytania, chcemy podać ważne informacje dotyczące duszpasterstwa w nowej sytuacji:

 

- Kancelaria parafialna jest otwarta w godzinach jej urzędowania tak, jak zawsze, ale zachęcamy, by sprawy załatwiać telefonicznie. 

 

- Kiedy przybliża się termin zamówionej przez nas Mszy św., należy (najlepiej miesiąc wcześniej) telefonicznie potwierdzić rezerwację intencji i podać jej treść.

Często Parafianie pytają o możliwość złożenia ofiary w związku z zamówioną Mszą. Można to uczynić składając ofiarę przez wpłatę na główne konto naszej parafii (86 1020 2368 0000 2402 0452 3478) z dopiskiem „ofiara za Mszę świętą” z podaniem daty i godziny tej Mszy.

 

- Zgodnie z nowymi wytycznymi możemy obecnie licznie gromadzić się w kościele. Należy pamiętać o zachowaniu  przepisów sanitarnych (przebywamy w kościele z założoną maseczką, zachowujemy bezpieczną odległość, przyjmujemy Komunię św. na rękę). 

 

 - Transmisja niedzielnej Mszy świętej z naszego kościoła jest realizowana o godz. 11:00 oraz od poniedziałku do soboty z Mszy wieczornej o godz. 18.00. Transmisja będzie realizowana poprzez aplikację Facebook (parafialny otwarty profil) oraz w sobotę wieczorem i w niedzielę na YouTube. 

 

- Sakrament spowiedzi świętej jest sprawowany przed każdą Mszą św. w konfesjonale.

 

 - Sakrament chrztu świętego i błogosławieństwo rocznych dzieci:

Msze święte w ich intencji będą się odbywały nawet jeśli data chrztu czy błogosławieństwa rocznego dziecka będzie zmieniona. Chrzest będzie udzielany po telefonicznej konsultacji z ks. proboszczem. Błogosławieństwo dzieci w pierwszą rocznicę sakramentu chrztu świętego będzie udzielane, o ile rodzice uznają, że przybycie do kościoła jest bezpieczne dla dziecka.

 

- Sakrament chorych, sakrament namaszczenia będzie udzielany przebywającym w domu chorym, o ile oni sami bądź ich rodzina jednoznacznie wyrażają taką prośbę, z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych. Wznawiamy normalne odwiedziny chorych.

 

Uwaga! W ważnych sprawach należy zgłosić się do proboszcza (tel. 519 512 922).

 

- Pogrzeby zgłaszamy najpierw telefonicznie, by otrzymać potrzebne wskazówki. Poza budynkiem kościoła, podczas obrzędów na cmentarzu, również zachowujemy  odstępy, a maksymalna liczba uczestników wynosi 150 osób.

 

- Wiele trudności będzie sprawiała organizacja Mszy ślubnej i wesela; z wiadomych względów daty ślubów będą przesuwane. Chcemy zapewnić narzeczonych, że z naszej strony zrobimy wszystko, żeby Wam pomóc w zmianie terminu Mszy ślubnej. Każdorazowo zmianę uzgadniamy telefonicznie z kancelarią parafialną. Pamiętajmy o tym, że dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego mają ważność pół roku i jeśliby termin ważności zakończył się przed kolejną datą (tą zmienioną) ślubu, to można już nieodpłatnie pobrać nowe dokumenty z USC, ale obecnie po odbiór takiego dokumentu należy wcześniej umówić się telefonicznie z USC. 

 

- Kolejną trudną sprawą jest organizacja I Komunii świętej. Na stronie internetowej naszej Parafii umieściliśmy szczegółowe rozporządzenia Ks. Arcybiskupa. Bardzo prosimy rodziców, aby w jedności z katechetami, cały czas przygotowywali dzieci do I spowiedzi i I Komunii świętej, uczyli miłości i szacunku dla Eucharystii.

 Terminy Wczesnej i I Komunii św.: proponujemy, aby Wczesna Komunia św. została przeniesiona na pierwszą niedzielę września, I Komunia św. dla SP 13 na drugą niedzielę września, a dla SP 12 na trzecią niedzielę września. Uroczystości zaczynałyby się o godz. 12:15. Mamy nadzieję, że ten termin gwarantuje przeprowadzenie uroczystości dla wszystkich dzieci. Istnieje także możliwość indywidualnego przyjęcia I Komunii.

 

- Pamiętajmy o codziennej wspólnej modlitwie różańcowej w intencji ustania pandemii. 

 

- Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne. Przypominamy konto, na którym gromadzimy środki na remont naszego kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547.

Na stronie internetowej naszej Parafii znajdziemy nową zakładkę „Wsparcie”, dzięki której możemy łatwiej złożyć ofiarę na remont kościoła czy bieżące potrzeby Parafii.

                                                         

                                                                               ks. proboszcz, ks. Grzegorz, ks. Dawid i ks. Tomasz

 

 

 
Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.