Ofiara na parafię

Aktualności - rozwinięcie

Pielgrzymka do MedjugorjeKs. Marek zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 2 do 10 lipca 2022 r. Poza sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorje, w programie: nawiedzenie sanktuarium Marija Bistrica, sanktuarium Matki Bożej w Vepric, sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Ludbregu, zwiedzanie Splitu, Trogiru, Mostaru, Dubrownika, pobyt nad wodospadami Kravica, w Parku Narodowym Jezior Plitvickich, całodniowy rejs na jedną z chorwackich wysp, zwiedzanie Budapesztu i rejs po Dunaju. Koszt: 2000 zł oraz 100 euro. Zapisy wraz z zaliczką 400zł w zakrystii i kancelarii do 19 grudnia br.

 

Szczegółowe informacje:

TERMIN: 2 – 10.07.2022 CENA: 2000 PLN

1 DZIEŃ: Zbiórka przy parafii o godzinie 5.30. Msza święta. Przejazd przez Słowację i Węgry do miejscowości Marija Bistrica, gdzie znajduje się najważniejsze Sanktuarium Maryjne w Chorwacji zwane chorwacką Częstochową. W tutejszej Bazylice stoi drewniana, cudowna figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem, która od XV w. jest obiektem kultu i celem pielgrzymek wiernych z całej Europy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Msza święta w Sanktuarium. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie wizyta w najpiekniejszych miastach Dalamcji. Split: miasto Cesarza Dioklecjana, w którym urzeczywistnił topos exegi monumentum budując swój niezwykły pałac. Następnie Trogir: miasto dwóch św. Janów: Bramy Miejskie, Katedra św. Laurencjusza, Ratusz. Przejazd do Medziugorie. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Medziugorie: msza święta w Sanktuarium, całodzienny pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, wizyta w kościele św. Jakuba, wejście na Górę Podbrdo (Góra Objawień), Różaniec, Poświęcenie Dewocjonaliów, Międzynarodowa Msza Święta. Czas na modlitwę i kontemplację. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: O świcie wejście na górę Krizevac połączone z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Śniadanie. Msza święta. Następnie wyjazd do Mostaru: miasto, które stało się jednym z symboli konfliktu oraz pojednania na Bałkanach. Przejazd nad Wodospady Kravica: relaks nad malowniczym zespołem wodospadów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Poranna msza święta. Wyjazd nad Morze Adriatyckie skąd wyruszymy na całodzienny rejs łodzią na jedną z chorwackich wysp. Podziwiając cudowne widoki, małe wysepki, rokoszując się kolorami morza , skosztujemy regionalnych trunków i zjemy obiad na pokładzie łodzi. Czas wolny na relaks i plażowanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dubrownik: 'Perła Adriatyku' wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zobaczymy m.in. Studnię Onofria, Kościół i Klasztor Franciszkanów z jedną z najstarszych aptek w Europie, Katedra Dubrownicka, Kościół Św. Błażeja, Kościół Zbawiciela, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, Dzwonnica Miejska oraz główny deptak Stradun. Msza święta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na mszę świętą do Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Vepric. Nastepnie wizyta w Parku Narodowym Jezior Plitvickich. Spacer po jednym z najcudowniejszych zakątków w Europie gdzie zobaczymy fantastyczne jeziora i wodospady we wszystkich odcieniach błękitu, szmaragdu i turkusu. Przejazd do hotelu w okolicach Zagrzebia. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku chorwackiego Ludbregu gdzie znajduje się Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Msza święta. Dalszy przejazd w kierunku Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd na pożegnalną kolację z winem i czardaszem. Nastęnie czas na wieczorny rejs po Dunaju. Nocleg. 9 DZIEŃ: Śniadanie. Poranny spacer po Budapeszcie gdzie zobaczymy m.in. Budę z kościołem Macieja, Basztą Rybacką i Zamkiem Królewskim. Msza święta w Kościele Skalnym. Czas wolny. Przejazd do Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE: KOMFORTOWY AUTOKAR OPIEKA PILOTA UBEZPIECZENIE NNW I KL 8 NOCLEGÓW W HOTELACH 8 ŚNIADAŃ, 8 OBIADOKOLACJI

DODATKOWO PŁATNE: BILETY WSTĘPU, REJS PO DUNAJU, REJS PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM, ZESTAWY TOURGUIDE, LOKALNI PRZEWODNICY 100 EUR

 

BIURO PODRÓŻY TORTUGA ul. Poniatowskiego 14c/2 40-055 Katowice NIP: 6342545059 MEDJUGORJE Michał Szczepurek b iuro @ tortuga.pl michal@tortuga.pl +48 668 650 494

 

 
Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.