Ofiara na parafię

Duszpasterze

Proboszczowie



Informacje dotyczące księży proboszczów zaczerpnięto z kronik parafialnych. Na przestrzeni dziejów nie zawsze były one uzupełniane w sposób dokładny, dlatego też infromacje nie zawsze są kompletne.


- Brak danych o pierwszym proboszczu z czasów poświęcenia starego kościoła w 1227
- Ksiądz Proboszcz Franzco (Franciszek) 1325 - 1328
- Ksiądz Proboszcz Jan z Bytomia 1350 - 1370
- Ksiądz Proboszcz Piotr 1400
- Ksiądz Maciej 1527
- Ksiądz Florian Kleparski 1527
- Ksiądz Proboszcz Wojciech z Radomska 1601
- Ksiądz Proboszcz Józef Ozdoba 1612 - 1647
- Ksiądz Proboszcz Tomasz Gałuszkowicz 21.05.1647 - 1665
- Ksiądz Proboszcz Szymon Błaszczykowicz 1696 - 1697
- Ksiądz Proboszcz Piotr Antoni Zborowski 1699 - 1714
- Ksiądz Proboszcz Wawrzyniec Dworakiewicz 21.02.1714 - 1720
- Ksiądz Proboszcz Wojciech Franciszek Adamiec ???? - 7.10.1747
- Ojciec Proboszcz Augustyn Paweł Kurtz 7.10.1747 - 24.12.1748
- Ksiądz Proboszcz Franciszek Sloppa 25.12.1748 - 1761
- Administrator Ojciec Leopold Kondek (Franciszkanin)
- Administrator Ksiądz Sebastian Datkiewicz (Proboszcz z Michałkowic)
- Ksiądz Proboszcz Franciszek Płonka 16.03.1761 - ?.09.1765
- Administrator Ojciec Konstanty Steinegger z zakonu Bożogrobców Miechowickich z Chorzowa - 2.12.1765 do 24.05.1768
- Ksiądz Proboszcz Szymon Franciszek Siwiec 24.05.1768 - ?.02.1770
- Administrator Ksiądz Sebastian Datkiewicz Proboszcz z Michałkowic (17.02.1770 do ? .07.1770)
- Ksiądz Proboszcz Floriam Operskalski 22.07.1770 - ?.08.1771
- Ksiądz Proboszcz Wacław Mendel 29.06.1773 - 6.02.1796
- Administrator Ksiądz Mateusz Świerczak (od maja do sierpnia 1790)
- Administrator Ojciec Aleksander Mosz Franciszkanin z Bytomia (od 6.02.1796 dov 1.06.1796)
- Ksiądz Proboszcz Bartłomiej Włodarski 1796 - 1835
- Administrator Ksiądz Jan Alojzy Fietzek Proboszcz z Piekar
- Administrator Ksiądz Wikary z jednej z sąsiednich Parafii (0d kwietnia 1835)
- Ksiądz Proboszcz Franciszek Perkatz 1.06.1835 - 15.10.1847
- Administrator Karol Sched (1847 -1857)
- Ksiądz Proboszcz Karol Sched 25.11.1857 - 24.04.1870
- Administrator Wikary Powiatowy Ksiądz Bronder (od 24.04.1870 przez sześć tygodni
- Ksiądz Proboszcz Jan Froelich 26.09.1870 - 1891
- Ksiądz Proboszcz Józef Krupa 6.10.1891 - 19.02.1930
- Administrator Ksiądz Jan Fuchs (1930)
- Ksiądz Proboszcz Paweł Kuczka ?.04.1930 - 16.08.1946
- Administrator Ksiądz Paweł Kita (1939)
- Administrator Ksiądz Brunon Tomala (1940 - 1941)
- Administrator Ksiądz Roman Kopyto (1941 - 1945)
- Administrator Ksiądz Brunon Tomala (1946 - 1957)
- Ksiądz Proboszcz Brunon Tomala 1957 - 11.02.1976
- Ksiądz Proboszcz Eugeniusz Górnik 1976 - 1993
- Ksiądz Proboszcz Ludwik Kieras 28.08.1993 - 26.07.2015
- Ksiądz Proboszcz Dariusz Borowiec 26.07.2015 - obecnie




menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.