Ofiara na parafię

Grupy Parafialne

DZIECI MARYI 

Spotkania w soboty od 10.00 do 12.00 w salkach katechetycznych
Opiekun: ks. Tomasz Bieras

 

 

Jesteśmy grupą dzieci i młodzieży zgromadzonej przy osobie Maryi Niepokalanie Poczętej. Naszym głównym celem jest szerzenie Jej kultu w parafii, do której należymy. Wszystko zaczęło się w 1979 roku kiedy w naszej parafii została utworzona grupa Dzieci Maryi. Spotykamy się w soboty o godzinie 10.00 (do 12.00). Na spotkaniach pogłębiamy naszą wiarę przez modlitwę, rozważanie Pisma Świętego, a także przez śpiew piosenek i zabawę. Nasza służba wyraża się przez aktywny udział w Eucharystii i nabożeństwach, zwłaszcza majowych i różańcowych. W okresie świąt robimy kartki i ozdoby świąteczne. W karnawale bawimy się na balach przebierańców, w okresie letnich na ogniskach i wycieczkach.

 

Najważniejszym dniem każdego Dziecka Maryi jest 8 grudnia - święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu uroczyście przyjmowane są nowe dzieci do naszej wspólnoty, które składają przyrzeczenia wiernej służby Niepokalanej, a pozostali członkowie odnawiają swoje przyrzeczenia. Zewnętrznym znakiem przynależenia do grupy Dzieci Maryi jest medalik z wizerunkiem Niepokalanej. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej wspólnocie lub zobaczyć zdjęcia to zapraszamy na naszą stronę internetową: www.dziecimaryi.piotrpawel.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.