Ofiara na parafię

Grupy Parafialne

SCHOLA DZIECIĘCA 

Spotkania i próby w niedziele od 10.30 do 11.30 w salkach katechetycznych
Opiekun: , Anna Gajdzik, Ewa Październiok

(wcześniejsi opiekuni: ks. Grzegorz Kwiecień 2008-2011, ks. Bartłomiej Szymczak 2011-2014 i ks. Tomasz Rafalski 2014-2018)

Odwiedź naszą stronę na facebooku

 

Początki naszej parafialnej Scholi Dziecięcej sięgają września 2008 roku. Wtedy to, na zaproszenie skierowane przez ks. Grzegorza Kwiecień i p. Ani Gajdzik do wszystkich dzieci odpowiedziało 14 dziewczynek, które przyszły na pierwsze spotkanie Scholki.


Dzisiaj (styczeń 2017) nasza rozśpiewana grupa liczy 65 osób (ta liczba utrzymuje się od prawie 6 lat). Tworzą ją przedszkolaki, uczniowie podstawówek oraz młodzież gimnazjalna i szkół średnich. Opiekę nad Scholą sprawuje ks. Tomasz Bieras, katechetki: Anna Gajdzik- odpowiadająca również za stronę muzyczną, Ewa Październiok. Swoją pomocą i talentem muzycznym wspiera nas również p. Marek Gajdzik.

Zawsze też możemy liczyć na wsparcie i pomoc naszych „Rodziców Scholkowych”, którzy nam wiernie towarzyszą w przeróżnych przedsięwzięciach i również z nami śpiewają. Jesteśmy więc jak Rodzina Scholkowa :)

 

Naszym śpiewem chcemy oddawać cześć Panu Bogu, ale pragniemy też innych w to radosne chwalenie Pana Boga angażować. W każdy czwartek przed Mszą św. szkolną ćwiczymy wraz z dziećmi śpiewy, które później towarzyszą nam podczas Eucharystii. Natomiast co niedzielę od godz. 9.20 śpiewamy przed Mszą św. Po Mszy św. spotkamy się w salce katechetycznej na próbie, która trwa od godz. 10.30 - 11.30. Jest to bardzo radosny czas wspólnego bycia ze sobą. Angażujemy się również w prowadzenie śpiewu podczas różnych nabożeństw dla dzieci, rorat,  rekolekcji szkolnych. Kolędowaliśmy nie tylko w naszej parafii, ale też w: parafii NSPJ
w Brzezinach, NSPJ i św. Jana Bosko w Katowicach- Piotrowicach, św. Antoniego
w Chorzowie, NSPJ w Świętochłowicach- Piaśnikach, NMP i św. Bartłomieja
w Piekarach Śl. Śpiewaliśmy w Archikatedrze katowickiej podczas Dnia Wspólnoty Dzieci Maryi, w Pszczynie, gdzie świętowaliśmy urodziny bł. Piotra Jerzego Frassatiego.
Podczas ŚDM Kraków 2016 gościliśmy w naszej parafii młodzież z Kazachstanu przygotowując również uroczystość Pierwszej Komunii św. i Bierzmowania dla trójki Młodych z tej grupy.

                                      
W naszej rozśpiewanej gromadce czujemy się bardzo dobrze. Razem spędzamy również czas na różnych wyjazdach. Udało nam się wyruszyć na kilkudniowe wyprawy w Tatry (Murzasichle dwukrotnie), do Bielska- Białej Lipnika (też dwukrotnie), Szczyrku, Brennej. Na swoim koncie mamy też jednodniowe wycieczki m.in. do: Wieliczki, Brennej, Wrocławia, Opola, Rud Raciborskich, Wisły, Ustronia, Krakowa, Pogórza, Pszczyny.

Nasze zamiłowanie do muzyki ogólnie pojętej wyrażamy też organizując Bale Karnawałowe :) W tym roku będzie to już nasz 8 bal, podczas którego bawią się parafialne grupy dziecięce i młodzieżowe oraz dzieci z parafii.

 

Zapraszamy do Scholi wszystkie dzieci jak i młodzież, które lubią śpiewać. Niedzielne spotkanie rozpoczynamy Mszą św. o godz. 9.20, a po niej od godz. 10.30 do 11.30 ćwiczymy śpiew w salce. 

I pamiętajmy, że „Kto śpiewa, dwa razy się modli”.

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to zapraszamy na naszą stronę na facebooku

 

 

2017
2016
2016
2015
5 lat
5 lat
2014
2012
2011
2010
2009menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.