Ofiara na parafię

Grupy Parafialne

CHÓR PARAFIALNY 'ŚWIĘTA BARBARA' 

Spotkania i próby w środy o 18.00 

Opiekun: ks. proboszcz Dariusz Borowiec

 

Chór Święta Barbara przy naszej parafii powstał w 1977 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Eugeniusz Górnika.

Pierwszym prezesem był pan Norbert Franielczyk, dyrygentem pan Stefan Tryba. Nazwę swą chór zawdzięcza temu, że większość chórzystów była związana z górnictwem, a patronką górników jest św. Barbara. Obecnie chór liczy około 30 członków.

Główną działalność chór prowadzi na terenie naszej macierzystej parafii, biorąc udział w licznych uroczystościach kościelnych, jak Msze święte, nabożeństwa różańcowe, majowe, uroczystość Bożego Ciała, nabożeństwa bożonarodzeniowe i wielkopostne. Poza tym chór uczestniczy w koncertach organizowanych przez Okręg Piekarski Polskiego Związku Chórów i Orkiestr (są to koncerty o charakterze religijnym - kolędy, pieśni maryjne, oraz z okazji świąt narodowych).

Poza wyżej wymienionymi występami chór uczestniczy również w koncertach organizowanych innych miastach (Katowice, Chorzów, Żychcice, Ustroń, Szczyrk, Bochnia, Łagiewniki i inne). Chór współpracuje z katowickim chórem 'Dei Patris' organizując wiele wspólnych występów. Repertuar naszego chóru obejmuje łącznie około 100 utworów religijnych i świeckich.
Chórem dyrygowali: od 1977 do 1995 Stefan Tryba, od 1995 do 2008 Piotr Gajos, od 2009-2017 Agnieszka Sochanek, a od 2017 Anna Goj.

Obecny Zarząd:

- Dyrygent - Anna Goj 
- prezes - Marek Ledwoń
- zca-prezesa - Małgorzata Dworaczek
- skarbnik - Joanna Kurzac
- sekretarz - Justyna Cichowska
- członek - Paweł Rosa 
- kronikarz - Małgorzata Dworaczek

Próby odbywają się w środy o godz. 18.00 w salce parafialnej.


Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących śpiew na próby naszego chóru. Chętni mogą się zgłosić bezpośrednio na próbę chóru w każdą środę.

 
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.