Ofiara na parafię

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela Zwykła

27 września 2020 roku

                                                                                                                                               

1.      

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

2.      

Parafialna scholka dziecięco-młodzieżowa spotyka się w salkach katechetycznych w niedzielę po Mszy o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.

3.      

Zapraszamy na kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary w poniedziałek o godz. 18.45 w kościele.

4.      

We wtorek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

5.      

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe: w ciągu tygodnia o 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Odpowiedzmy na wezwanie Maryi, Matki Boskiej Fatimskiej, do częstej modlitwy na Różańcu. W zakrystii grupy parafialne mogą zapisać się na listę prowadzących nabożeństwa różańcowe.

6.      

Zapraszamy chętnych, którzy chcą wstąpić do wspólnoty Żywego Różańca odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca. Można zapisywać się przez cały październik w zakrystii. Spotkanie zelatorów Żywego Różańca odbędzie się 7 października po porannej Mszy św. W sobotę 10 października odbędzie się w katowickiej katedrze pielgrzymka Żywego Różańca i Bractw Szkaplerznych: o godz. 11.00 modlitwa różańcowa, o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. W pielgrzymce uczestniczą delegacje parafialne i pielgrzymi indywidualnie przyjeżdżający do katedry.

7.      

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca: zapraszamy do spowiedzi św., na Msze św. i nabożeństwa.

8.      

Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.30. W czasie Mszy poświęcimy medaliki dzieciom pierwszokomunijnym ze Szkoły Podstawowej nr 12.

Msza wieczorna w czwartek o godz. 17.00, a nie jak podano w pisemku parafialnym (godz. 18.00). 

9.      

Msza św. w intencji Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych będzie sprawowana w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci do spowiedzi św. od godz. 17.00.

10.  

Zapraszamy Parafian, zwłaszcza tych, którzy nie należą do żadnej grupy parafialnej, do włączenia się w grupę Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to wspólnota, w której chcemy naśladować Jezusa cichego i pokornego sercem. Każdy uczestnik modli się w konkretnej intencji oraz bierze udział w spotkaniu formacyjnym z katechezą w każdy pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie odbędzie się w piątek, 2 października w domu parafialnym po Mszy wieczornej.

11.  

Wspólnotę Dorosłych zapraszamy na spotkanie integracyjne w ogrodzie farskim w sobotę o godz. 15.00.

12.  

Za tydzień będziemy gościli przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam różne pozycje książkowe m. in. Ewangelie na każdy dzień 2021 r.” Można je będzie nabyć po każdej Mszy świętej.

13.  

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania w roku 2021 odbędzie się w czwartek 8 października o godz. 18.45 w kościele. Zapraszamy uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych nr 12 i 13 oraz wszystkich uczniów, którzy uczęszczają do innych szkół poza naszą parafią, a będą przyjmowali bierzmowanie w naszym kościele.

14.  

Zgodnie z wytycznymi państwowymi i rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa nie ma limitu osób przebywających na Mszy św. Należy pamiętać o zachowaniu przepisów sanitarnych: przebywamy w kościele z założoną maseczką, zachowujemy bezpieczną odległość (z wyjątkiem osób z tej samej rodziny), pamiętamy o zaleceniu Księdza Arcybiskupa, by przyjmować Komunię św. na rękę.

15.  

Przypominamy, że została odwołana ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

16.  

Prosimy osoby, które chcą przyjmować Komunię św. do ust, aby podchodziły procesyjnie przy ołtarzu św. Barbary.

17.  

Bóg zapłać paniom dbającym o czystość naszego kościoła.

18.  

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.

19.  

Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej Parafii. Za tydzień kolekta na WŚSD. 

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek 8.40             Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa 8.40               Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

czwartek 8.40          Nabożeństwo o nowe powołania

piątek 8.40              Nabożeństwo do NSPJ

piątek 17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu

sobota 8.40             Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

 

Ofiary na bieżące potrzeby Parafii oraz ofiary na remont naszego kościoła wpłacamy na konto:

10 1020 2368 0000 2802 0514 5547 (bank PKO BP).

Ofiary związane z zamówieniem Mszy św. oraz opłaty za przedłużenie rezerwacji grobu wpłacamy na konto:

86 1020 2368 0000 2402 0452 3478 (bank PKO BP).

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.