Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela Zwykła

13 października 2019 roku

 

1. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. W nabożeństwach w kościele i modlitwie osobistej, na spotkaniach grup parafialnych i katechezie chcemy pamiętać o misjach i naszej odpowiedzialności za głoszenie słowa Bożego.


2. Zapraszamy na październikowe Nabożeństwa Różańcowe: w ciągu tygodnia o 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Odpowiedzmy na wezwanie Maryi, Matki Boskiej Fatimskiej, do częstej modlitwy na Różańcu. Na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Chór św. Barbara będzie prowadził modlitwę różańcową w najbliższą środę.


3. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wstąpić do Żywego Różańca. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą wstąpić do Męskiego Plutonu Różańca i odmawiać codziennie jedną dziesiątkę różańca. Można zapisywać się przez cały październik w zakrystii.


4. W dzisiejszą Niedzielę Papieską po Mszach św. scholka parafialna będzie rozprowadzała kremówki. Serdecznie zapraszamy do ich zakupu. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ten sposób wspierają działalność scholki.


5. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą świece.


6. W środę o godz. 16.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego.


7. Zapraszamy mężczyzn na kolejne Otwarte Spotkanie Mężczyzn w środę o godz. 19.00 w salkach katechetycznych. Usłyszymy konferencję księdza Dominika Chmielewskiego: „Tajemnice chwalebne”. Po konferencji czas na męskie rozmowy.


8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w kościele w środę 16 października o godz. 19.00.


9. Zapraszamy na jesienny cykl Katechezy dla Dorosłych. Katechezy zatytułowane: „Posiłki Jezusa” odbywają się w środy o godz. 18.45 w dużej salce katechetycznej. Spotkania są otwarte i można w dowolną środę dołączyć do grupy katechetycznej.


10. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o godz. 17.00. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi – szczególnie zapraszamy dzieci klas VII.


11. Młodzież naszej parafii: uczniów klas VIII oraz szkół średnich, studentów i wszystkich młodych Parafian zapraszamy na Mszę ze specjalnym kazaniem i oprawą liturgiczną w piątek o godz. 19.15. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi św.


12. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i sobotę w godzinach dopołudniowych. Zapisy do czwartku w zakrystii.


13. Wyjazd do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej w Zawierciu oraz na zwiedzanie Jaskini Głębokiej w Podlesicach nastąpi w sobotę 19 października o godz. 8.00. Zbiórka na parkingu przy kościele.


14. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz dorosłych do włączenia się w Korowód Wszystkich Świętych, który przejdzie ulicami naszej parafii w niedzielę 27 października. Pomyślmy już teraz jak przygotować się do tego wydarzenia. Zachęcamy do przebrania się za jakiegoś ulubionego świętego albo zabrania ze sobą figurki lub obrazka z jego podobizną.


15. Bóg zapłać paniom dbającym o czystość naszego kościoła.


16. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


17. Bóg zapłać za kolektę miesięczną na remont naszego kościoła. Za tydzień kolekta na misje. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiaclecia”.

 

Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek  8.40            Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa  8.40              Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

piątek  17.00           Adoracja Najświętszego Sakramentu

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.