Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła

16 lutego 2020 roku

 

1. Zapraszamy na nieszpory o godz. 16.00.


2. Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego organizuje bal dla najmłodszych dzieci naszej Parafii, który odbędzie się w domu parafialnym w poniedziałek o godz. 16.00.


3. Spotkanie Koła Radia Maryja odbędzie się we wtorek 18 lutego po Mszy wieczornej w salce katechetycznej. Temat: „Wdowieństwo, żałoba i co dalej ?”


4. W środę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. księży proboszczów: ks. Józefa Krupy i ks. Eugeniusza Górnika.


5. Spotkanie formacyjne Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w środę o godz. 16.30 w salce katechetycznej.


6. Członków Bractwa Szkaplerznego zapraszamy na Mszę św. w środę o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.


7. Spotkanie dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w środę 19 lutego o godz. 19.00 w salkach katechetycznych.


8. Wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne zapraszamy na Mszę świętą w czwartek o godz. 17.00. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi świętej, zwłaszcza dla klas VII.


9. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za kapłanów w czwartek po Mszy wieczornej (ok. godz. 17.45).


10. Zapraszamy w piątek (III piątek miesiąca) o godz. 17.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.


11. Młodzież naszej Parafii (od klas VIII aż po studiujących i pracujących) zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19.15. Wcześniej okazja do spowiedzi św.


12. Wspólnotę Dorosłych zapraszamy na spotkanie formacyjne w domu parafialnym w piątek o godz. 19.30.


13. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych zostanie przeprowadzona w sobotę 22 lutego o godz. 17.00 w salkach katechetycznych.


14. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek 25 lutego po Mszy wieczornej. Krąg Biblijny w każdy II i IV wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej.


15. Pamiętajmy, aby na miesiąc przed terminem odprawienia zamówionej Mszy św., potwierdzić ją i podać treść intencji mszalnej.


16. Zbliża się termin Narodowej Pielgrzymki do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Szczegółowy program pielgrzymki dostępny jest w gablotkach i na stronie internetowej.


17. Od 28 lutego w kinach można oglądać film pt. „Najświętsze Serce” o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. W gablotkach znajduje się plakat informacyjny.


18. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy różnymi metodami chcą okradać ludzi starszych i samotnych. Zapoznajmy się z informacjami umieszczonymi na plakacie w gablotkach oraz na ulotkach znajdujących się przy wyjściu z kościoła. Informacje przygotowała piekarska Komenda Miejska Policji.


19. Bóg zapłać paniom, które dbają o czystość naszego kościoła.


20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


21. Bóg zapłać za kolektę miesięczną na remont naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

  

                                  Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek 8.40             Nabożeństwo do św. Piotra i Pawła

środa 8.40                Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

piątek 17.00             Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek 17.30             Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.