Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018 r.

 

 

1. Dzisiaj z powodu kolędy nie będzie nieszporów.


2. Dzisiaj po wszystkich Mszach i w następną niedzielę w salce katechetycznej będzie można zakupić kartki świąteczne, opłatki i świece świąteczne.


3. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze roratnie: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 6.30, we wtorek o godz. 18.00, w czwartek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 8.00. Prosimy o przynoszenie słodyczy do zakrystii, które będą umieszczone w symbolicznym sercu i ofiarowywane dzieciom podczas Rorat. Bóg zapłać za każdy dar.


4. W poniedziałek 10 grudnia o godz. 17.00 w domu parafialnym Spotkanie Mikołajowe dla najmłodszych dzieci naszej parafii.


5. Ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.45 w salce katechetycznej. Kolejną omawianą postacią będzie starotestamentowa Sara.


6. Ostatnia tegoroczna Katecheza dla Dorosłych odbędzie się w środę o godz. 18.45 w dużej salce katechetycznej.


7. Wszystkich seniorów naszej parafii i członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę w czwartek o godz. 8.00 i na spotkanie w domu parafialnym.


8. Wszystkich uczniów szkół podstawowych zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o godz. 17.00. Od godz. 16.30 spowiedź święta dla klas V.


9. Przymiarka strojów komunijnych odbędzie się 13 grudnia o godz. 18.00 w salkach katechetycznych.


10. Młodzież naszej parafii: pracującą, studiującą, szkół średnich i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19.15. Okazja do spowiedzi św. od godz. 18.45.


11. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się 14 i 15 grudnia. Zapisy w zakrystii.


12. W następną niedzielę po Mszach św., grupa Dzieci Maryi będzie rozprowadzała drobne dekoracje i sianko na stół wigilijny. Ofiara ze sprzedaży zostanie przeznaczone na działalność grupy oraz letnie rekolekcje.


13. Msza św. w intencji Bractwa Szkaplerznego odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie formacyjne w domu parafialnym.


14. Spotkanie Wspólnoty Dorosłych odbędzie się w czwartek 20 grudnia o godz. 19.00 w domu parafialnym.


15. Na stronie internetowej naszej parafii umieściliśmy opis wszystkich grobów znajdujących się naszym cmentarzu. Można w ten sposób sprawdzić rezerwację grobu, zbliżającą się rocznicę śmierci, a nawet sprawdzić położenie grobu na mapie cmentarza.


16. W związku z częstymi zapytaniami Parafian korzystających z bezpłatnych porad prawnych, prawnik przygotował folder informacyjny dotyczący dochodzenia odszkodowań i zadośćuczynień, który można zabrać przy wyjściu z kościoła. Polecamy go uwadze wszystkich Parafian.


17. V edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19.00. Będzie można spotkać się na rodzinnym koncercie, aby wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem i wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym. Wśród wykonawców m.in. Natalia Kukulska, Katarzyna Moś, Mieczysław Szcześniak, Igor Herbut. Bilety w cenie: 50 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia w zakrystii.


18. Bóg zapłać paniom, które dbają o czystość naszego kościoła.


19. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


20. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta miesięczna na remont naszego kościoła. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

21. Pełny plan kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła, a także znajdziemy go w gablotce i na stronie internetowej. W sobotę i niedzielę początek kolędy o godz. 14.00.


22. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie MSP nr 13 serdecznie zapraszają mieszkańców parafii 12 grudnia o godz. 17.00 na kiermasz bożonarodzeniowy połączony z jasełkami.


23. Miejskie Przedszkole nr 10 zaprasza na kiermasz świąteczny 14 grudnia d godz. 17.00 w domu parafialnym. W programie: występy przedszkolaków, kolędowanie, kawiarenka z domowymi wypiekami, ozdoby świąteczne, prezent niespodzianka i inne atrakcje.


  

Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40         do św. Józefa

wtorek  8.40                 do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa  8.40                   Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

piątek 17.00                 Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek 17.45                 koronka do Bożego miłosierdzia

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.