Ofiara na parafię

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021 roku

                                                                                                           

 

1. Dzisiaj, w Święto Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna się Okres Zwykły. Kolędy śpiewamy do 2 lutego na początku lub na zakończenie Mszy św.


2. Zapraszamy na nieszpory o godz. 16.00.


3. Msza św. za Róże Różańcowe będzie sprawowana w środę o godz. 8.00.


4. W III piątek miesiąca, 15 stycznia, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.


5. W tym roku nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Jedynie rodziny wprowadzające się do nowych domów czy mieszkań mogą przyjąć księdza, by poświęcił ich nowe miejsce zamieszkania. Takie odwiedziny mogą się odbyć w kolejne soboty stycznia. Zapisy w kancelarii parafialnej.


6. W zastępstwie tradycyjnej kolędy, wszystkich chętnych Parafian zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00, które będą sprawowane za mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii. Po każdej Mszy wszystkie obecne rodziny (bądź ich przedstawiciele) otrzymają indywidulne błogosławieństwo. Można przynieść zapisane na kartkach swoje najważniejsze prośby, które będziemy wspólnie powierzali Bożej Opatrzności. W ten sposób chcemy otoczyć modlitwą i noworocznym błogosławieństwem całą Parafię. Zachęcamy także do modlitwy poprzez transmisję internetową. W tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Skłodowskiej: we wtorek numery nieparzyste 87-101, w środę numery nieparzyste 103-133, w czwartek bloki nr 51-71 i w piątek domki nr 1-64. Harmonogram Mszy św. „kolędowych” znajduje się na stronie internetowej i w gablotkach.


7. Zgodnie z wytycznymi państwowymi obecnie limit osób zgromadzonych w kościele to 1 osoba/15 m2 (w naszym kościele 60 osób). Należy pamiętać o zachowaniu przepisów sanitarnych: przebywamy w kościele z założoną maseczką, zajmujemy wyznaczone miejsca i zachowujemy bezpieczną odległość (z wyjątkiem osób z tej samej rodziny), pamiętamy o usilnym zaleceniu Księdza Arcybiskupa, by przyjmować Komunię św. na rękę. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
Prosimy osoby, które chcą przyjmować Komunię św. do ust, aby podchodziły procesyjnie przy ołtarzu św. Barbary.


8. Uruchomiliśmy stałą transmisję z naszego kościoła – bezpośrednio ze strony internetowej naszej Parafii można wejść na YouTube i włączyć transmisję wszystkich Mszy i nabożeństw.


9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


10. Zapraszamy do wsłuchiwania się w krótkie komentarze do niedzielnej liturgii słowa, które są udostępniane na naszej stronie internetowej.


11. Bóg zapłać za kolektę miesięczną na remont kościoła potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Parafii.

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek 8.40             Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa 8.40               Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

piątek 17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek 17.30            Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

 

 

Ofiary na bieżące potrzeby Parafii oraz ofiary na remont naszego kościoła wpłacamy na konto:

10 1020 2368 0000 2802 0514 5547 (bank PKO BP).

Ofiary związane z zamówieniem Mszy św. oraz opłaty za przedłużenie rezerwacji grobu wpłacamy na konto:

86 1020 2368 0000 2402 0452 3478 (bank PKO BP).

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.