Ofiara na parafię

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

20 Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2022 roku

                                                                                                           

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.
2. Modlimy się o pokój w Ukrainie: w czasie każdej Mszy św. wstawiamy się w tej intencji.
3. Jutro obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, stąd Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym. Po Mszach poświęcimy zioła i kwiaty. Jutro nie będzie nieszporów.
4. We wtorek przypada rocznica śmierci ks. proboszcza Pawła Kuczki: po Mszy porannej przejdziemy na chwilę modlitwy przy jego grobie.
5. W środę przypada Uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji. Po Mszy porannej odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
6. Zapraszamy na Parafialny Rajd Rowerowy „Szlakiem piekarskich fortyfikacji” w sobotę 20 sierpnia: zbiórka uczestników o godz. 7.45 przy probostwie, wyjazd nastąpi po Eucharystii w naszym kościele. Po obiektach na trasie rajdu oprowadzać będą przewodnicy. Rajd zakończymy grillem na ogrodzie farskim.  Program rajdu zamieszczony został na plakacie. Koszt uczestnictwa w rajdzie 20 zł. Zapisy w zakrystii – dzisiaj ostatni dzień zapisów.

7. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się za tydzień w niedzielę. Wyruszymy z placu przed kościołem o godz. 8.00. Dokładny plan pielgrzymki znajdziemy w gablotkach. Spowiedź dla pielgrzymów w piątek od godz. 17.30. 
8. Zapraszamy Parafian na wyjazd „Do św. Kingi w Kopalni Soli w Bochni” w sobotę 27 sierpnia. W programie zwiedzenie podziemnej trasy turystycznej z kaplicą św. Kingi oraz obiad w podziemnej komorze.

Zjazd i wyjazd z kopalni odbywają się windą górniczą, jednak na trasie turystycznej do pokonania jest ok. 700 schodów, dlatego prosimy o dostosowanie swojego udziału do aktualnego stanu zdrowia.

Zabieramy dowody osobiste lub kartę emeryta ZUS. Zaleca się, aby zwiedzający zabrali ze sobą ciepłą odzież i wygodne obuwie. Wyjazd zakończy Eucharystia w zabytkowym drewnianym kościółku św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy Parafii. Koszt uczestnictwa: emeryci i osoby 60+ 140 zł., pozostałe osoby - 160 zł. Zapisy w zakrystii do 21 sierpnia.

 9. Parafialna pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach 9-11września. Zapisy w zakrystii do dnia 31 sierpnia.
10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz pisemka parafialnego.
11. Bóg zapłać za kolektę miesięczną na remont naszego kościoła.

12. Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na uroczystości z udziałem asysty wojskowej z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w Piekarach Śląskich oraz 85. Rocznicy usypania Kopca Wyzwolenia, połączone z Msza Świętą za Ojczyznę i Wojsko Polskie, które odbędą się pod Kopcem Wyzwolenia 20 sierpnia o godz. 12.00. Po uroczystościach odbędzie się „Piknik Militarny”.

13. Gmina Piekary Śląskie przedłuża nabór wniosków do 16 sierpnia br. w celu wymiany nieekologicznego źródła ciepła w budynkach wielorodzinnych. Wniosek mogą składać osoby fizyczne będące najemcami, właścicielami lub współwłaścicielami lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Więcej informacji znajdziemy w gablotkach.

 
Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40     do św. Józefa

wtorek 8.40              do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa 8.40                Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

piątek 17.00             Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek 17.30             Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.