Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

 

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Czas spowiedzi wielkanocnej jest przedłużony do 27 maja - do Uroczystości Najświętszej Trójcy.


2. Zachęcamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych: dzisiaj o godz. 16.00, a od poniedziałku o godz. 17.30. W sobotę będziemy modlić się szczególnie za wszystkie mamy. Zapraszamy dzieci i młodzież do licznego udziału w Nabożeństwie Majowym w Dniu Matki.


3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Rozpocznie się Okres Zwykły roku liturgicznego.


4. Bractwo Szkaplerzne zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w domu parafialnym w środę.


5. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


6. Uczniów klas V i VI zapraszamy na spowiedź w czwartek o godz. 16.30. Wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalną klas II zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 17.00. Będziemy modlić się za majowych solenizantów.


7. Msza św. w intencji dzieci wczesnokomunijnych i z klas III obchodzących 1. rocznicę przyjęcia Komunii świętej odbędzie się w czwartek o godz. 17.00.


8. Nauka przedchrzcielna odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w dużej salce katechetycznej.


9. Za tydzień mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Z naszej parafii wyruszymy o godz. 8.00. Mamy nadzieję, że wielu pielgrzymów pójdzie prosić o łaski dla naszych rodzin i całej parafii oraz o błogosławieństwo dla prac remontowych przy naszym kościele. W programie pielgrzymki:
9.30 – procesja na Kalwarię z obrazem Matki Bożej Piekarskiej
10.00 – Msza św.
13.45 – Godzina Młodzieżowa
15.00 – Nabożeństwo Majowe.
Zapraszamy pielgrzymów do spowiedzi św. w naszym kościele w sobotę 26 maja od godz. 17.00.


10. Przypominamy, że trasa tegorocznej procesji Bożego Ciała została w całości wyznaczona w Brzozowicach (prawdopodobnie po raz pierwszy w historii parafii). O godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. na terenie wokół pomnika Trzech Bohaterów, a następnie przejdziemy ul. Westerplatte, ul. Piekarską i ul. Makowskiego. Do tej pory mamy zapewnione przygotowanie trzech spośród wymaganych czterech ołtarzy: zgłosiły się rodziny, które przygotują dwa ołtarze (na początku ul. Westerplatte i środkowej części ul. Piekarskiej) oraz Przedszkole nr 11 wraz ze Wspólnotą Dorosłych przygotuje ostatni ołtarz na ul. Makowskiego.


11. Zapraszamy młodzież naszej parafii na Spotkanie Młodych w Lednicy. Wyjazd autokarem w nocy z 1 na 2 czerwca ok. godz. 24.00 (autokar przejedzie przez parafie naszego dekanatu). Powrót 3 czerwca w godzinach porannych. Zapisy wraz z wpłatą w wysokości 100 zł w zakrystii.


12. Wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 2 czerwca o godz. 8.00. Zapisy i wpłata 20 zł na przejazd autobusem w zakrystii.


13. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w sobotę 30 czerwca, powrót w środę 4 lipca. Prosimy, aby osoby chętne do pomocy w organizacji zgłosiły się do ks. Tomasza.


14. Nasza parafia organizuje półkolonie dla dzieci w dwóch terminach: I turnus: od 16.07 do 20.07 i II turnus: od 23.07 do 27.07. br. Zapraszamy dzieci z parafii w wieku od 5 do 13 lat. Zapisy w zakrystii do końca maja. Szczegóły zostaną podane na zebraniu rodziców w czerwcu.


15. W związku z remontem naszego kościoła bardzo prosimy o udostępnienie jak najstarszych zdjęć naszej świątyni: wykonanych na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Po skopiowaniu zdjęcia zostaną oddane właścicielom.

Poszukujemy także dużego, ponad 3-metrowego obrusu, który znajdował się na ołtarzu przy obrazie św. Barbary na terenie kopalni Andaluzja. Wszystkich Parafian prosimy o pomoc.


16. Bóg zapłać paniom dbającym o czystość naszego kościoła.


17. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


18. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na ten sam cel. Pamiętajmy, że wszelkie zebrane ofiary, po zapłaceniu bieżących rachunków parafii, są wykorzystywane na remont naszego kościoła.

 

Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek  8.40             Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa  8.40               Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

piątek  17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu

menu