Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
21 kwietnia 2019 roku


1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

 

2. Rozpoczynamy trwający pięćdziesiąt dni Okres Wielkanocny. To czas uwielbienia Chrystusa Zmartwychwstałego. Osiem pierwszych dni, mających rangę uroczystości, stanowi Oktawę Wielkanocną. Najbliższy piątek nie jest dniem pokutnym, post nie obowiązuje.


3. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy w I i II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego na uroczyste nieszpory wielkanocne o godz. 16.00.


4. W drugi dzień Świąt Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. O godz. 14.30 Msza święta chrzcielna, na której będziemy również błogosławić roczne dzieci. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i KUL.


5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej i kościelnej, orkiestrze parafialnej, wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański oraz złożyli ofiary na kwiaty, grupom parafialnym, które prowadziły modlitwę brewiarzową i adorację. Dziękujemy Paniom za wysprzątanie naszej świątyni.


6. Z nieodpłatnej porady prawnej będzie można skorzystać we wtorek w godz. 17.30-19.30 w kancelarii parafialnej.


7. Ks. Tomasz Bieras obchodzi swoje kolejne urodziny. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie członków grup parafialnych, którymi ks. Tomasz się opiekuje i Jego uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13.


8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Modlitwy kolejnych dni nowenny odmawiać będziemy dzisiaj i jutro w ramach nieszporów o godz. 16.00, a w pozostałe dni - po porannej Mszy świętej. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach świętych, będzie możliwość uczczenia relikwii świętej Faustyny Kowalskiej - apostołki Bożego Miłosierdzia.


9. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Caritas archidiecezji.


10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


11. Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia:
Bożego błogosławieństwa, ciągłej bliskości Zmartwychwstałego
i radości płynącej z przyjaźni z Jezusem, pokoju zrodzonego
z doświadczenia Bożego miłosierdzia oraz wielu sił i zdrowia potrzebnych
do służenia rodzinie i innym osobom
oraz potrzebnych do spełniania codziennych obowiązków.
Alleluja!

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.