Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019 roku

 

 

1. Zapraszamy na nieszpory dzisiaj o godz. 16.00.


2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu parafialnego: grupie organizatorów za pomysłowość i zaangażowanie, wykonawcom za piękne występy, sponsorom za każdy dar. Na stronie internetowej umieścimy listę darczyńców, sponsorów naszego festynu.

 

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze w porządku niedzielnym, za wyjątkiem Mszy o godz. 9.30. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja. Trasa tegorocznej procesji Bożego Ciała została wyznaczona wokół os. Powstańców Śląskich: I ołtarz na ul. Skłodowskiej 94, II ołtarz na ul. Skłodowskiej 91, III ołtarz przy krzyżu na ul. Nankera i IV ołtarz przy kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się przygotowania ołtarzy.
Parafian mieszkających na trasie procesji prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i udekorowanie okien. Dzieci komunijne zapraszamy do sypania kwiatów. Działkowców i inne osoby prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do zakrystii. Górników prosimy o niesienie baldachimu i latarni. Zapraszamy orkiestrę parafialną i poczty sztandarowe.
Pamiętajmy, że Uroczystość Bożego Ciała to święto nakazane! Procesja niech będzie wyznaniem naszej wiary i okazaniem wdzięczności za stałą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do licznego udziału.
W Oktawie Bożego Ciała codziennie odbędzie się procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa eucharystycznego pół godziny przed Mszą wieczorną.

 

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, prowadzone przez Straż Honorową. Odbywają się one w każdy czwartek miesiąca czerwca po Mszy św. wieczornej.

 

5. W piątek, zgodnie z rozporządzeniem Ks. Arcybiskupa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w tym miesiącu przed odpustem: 21 i 22 czerwca w godzinach dopołudniowych. Zapisy w zakrystii.

 

7. Zapraszamy mężczyzn naszej Parafii do udziału w III Ogólnopolskim Męskim Oblężeniu Jasnej Góry w sobotę 22 czerwca. Wyjazd z parkingu o godz. 8.30. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce. Zapisy w zakrystii do dnia dzisiejszego.

 

8. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Uroczystość Odpustową w naszej parafii 23 czerwca. Kazania będzie głosił Oblat Maryi Niepokalanej ojciec Daniel Biedniak – tegoroczny rekolekcjonista w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 11.00, nieszpory odpustowe o godz. 16.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, górników w ich strojach, chór parafialny i wszystkie grupy parafialne.

 

9. Zapraszamy na Parafialną Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w dniu 14 czerwca po wieczornej Mszy św. w salkach parafialnych. Karty zgłoszeniowe na pielgrzymkę do odebrania w zakrystii. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej i plakatach. Parafialny "Dzień Kamieński" na Jasnej Górze przypada w poniedziałek 1 lipca - to pełny dzień pobytu pielgrzymów na Jasnej Górze. Msza św. w kaplicy cudownego obrazu będzie sprawowana o godz. 9.30. Drogę Krzyżową na Wałach odprawimy po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa różańcowa w kościele św. Barbary o godz. 15.00. Parafian, którzy nie mogą brać udziału w pieszej pielgrzymce, zachęcamy do pielgrzymowania do stóp Królowej Polski na Jasnej Górze autokarami bądź indywidualnie. W zakrystii trwają zapisy na wyjazd autokarem, koszt 30 zł od osoby.

 

10. Spotkanie członków Różańca Rodziców za Dzieci odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.00 w domu parafialnym.

 

11. Spotkanie Wspólnoty Dorosłych zaplanowano na 27 czerwca.

 

12. W przyszłym roku w terminie 27.04-04.05 organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Dla wielu chrześcijan jest to najważniejsza pielgrzymka w życiu. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Serdecznie zapraszamy!

 

13. Rodzicom przypominamy, że dzieci udające się na obozy i kolonie powinny być zaopatrzone w pisemne oświadczenie z żądaniem umożliwienia dziecku spełniania praktyk religijnych, szczególnie zaś uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

 

14. Bóg zapłać paniom dbającym o czystość naszego kościoła.

 

15. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.

 

16. Bóg zapłać za kolektę miesięczna na remont kościoła. Za tydzień kolekta również na remont kościoła.

 

Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek  8.40             Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa  8.40               Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

czwartek  16.00       Nabożeństwo Eucharystyczne

piątek  17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek  17.30            Nabożeństwo Eucharystyczne

sobota  17.30           Nabożeństwo Eucharystyczne

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.