Ofiara na parafię

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021 roku

 

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.


2. Dzisiaj i w następne niedziele przy głównym wyjściu z kościoła będzie można nabyć świece świąteczne i opłatki.


3. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze roratnie: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 6.30, we wtorek o godz. 18.00, w czwartek o godz. 17.00. Prosimy o przynoszenie słodyczy do zakrystii, które będą umieszczone w symbolicznym sercu i ofiarowywane dzieciom podczas Rorat. Bóg zapłać za każdy dar.


4. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się 6 grudnia o godz. 19.00 w salkach katechetycznych.


5. We wtorek 7 grudnia o godz. 16.30 odbędzie się Spotkanie Mikołajowe dla najmłodszych dzieci z naszej parafii - w wieku od 3 do 7 lat. Zapisy w zakrystii.


6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Dzieci Maryi, Ruchu Światło-Życie i wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci.


7. Uczestnicy 33–dniowych rekolekcji uroczyście odmówią akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi w środę po Mszy wieczornej.


8. Spotkanie wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci odbędzie się w środę o godz. 18.45.


9. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o godz. 17.00. Od godz. 16.30 spowiedź św. dla klas 6 i 7.


10. Msza św. za zmarłych w listopadzie Parafian zostanie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.


11. Spotkanie wspólnoty „W Drodze” odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.


12. Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ odbędzie się 10 grudnia, w piątek, po Mszy wieczornej.


13. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy na przedstawienie o Matce Bożej pt. „Stella Maris” w wykonaniu Teatru Cordis, które zostanie zaprezentowane 11 grudnia o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury „Andaluzja”. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w zakrystii lub kancelarii.


14. Odwiedziny duszpasterskie (kolęda) są przeprowadzone metodą mieszaną tzn. albo uczestniczymy w Mszy kolędowej albo przyjmujemy księdza w domu.
W czwartek o godz. 18.15 będzie sprawowana Msza kolędowa ze specjalnym błogosławieństwem dla Parafian z wyznaczonych na dany tydzień tras kolędowych, którzy jednak nie będą przyjmować kolędy w domu.
Natomiast jeśli jakaś rodzina będzie chciała przyjąć kolędę w domu, to prosimy, aby zapoznać się z harmonogramem odwiedzin duszpasterskich zamieszczonym na stronie internetowej i w gablotkach. Nie trzeba zapisywać się na kolędę. Pamiętajmy jednak, że to rodzina podejmuje decyzję o wpuszczeniu kolędy pomimo ciągle istniejącego zagrożenia pandemicznego. W tym tygodniu chcemy odwiedzić Parafian z ul. Skłodowskiej 87-97 (numery nieparzyste).


15. Bóg zapłać paniom, które dbają o czystość naszego kościoła.


16. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


17. Bóg zapłać za kolektę na ogrzewanie kościoła. Za tydzień kolekta miesięczna na remont kościoła. Dzisiaj w głównym wyjściu z kościoła jest przeprowadzana zbiórka na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.


18. Ks. Marek zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 2 do 10 lipca 2022 r. Poza sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorje, w programie: nawiedzenie innych sanktuariów Maryjnych, sanktuarium Cudu Eucharystycznego, zwiedzanie Splitu, Trogiru, Mostaru, Dubrownika, pobyt nad wodospadami Kravica, w Parku Narodowym Jezior Plitvickich, całodniowy rejs na wyspę, zwiedzanie Budapesztu i rejs po Dunaju. Koszt: 2000 zł oraz 100 euro. Zapisy wraz z zaliczką 400 zł w zakrystii i kancelarii do 19 grudnia br. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej.


19. Ośrodek Kultury „Andaluzja” zaprasza dzieci na Mikołajki 5 grudnia godz.17.00. W programie: spektakl pt. “Niesamowite przygody Ruperta Greena” oraz spotkanie z Mikołajem z prezentem dla każdego dziecka. Szczegóły na stronie internetowej.


20. Zgodnie z wytycznymi państwowymi obecnie można zająć 50% wszystkich miejsc w kościele. Przebywamy w kościele z założoną maseczką. W razie potrzeby będzie włączone nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Została odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy o usilnym zaleceniu Księdza Arcybiskupa, by przyjmować Komunię św. na rękę. Osoby, które chcą przyjmować Komunię św. do ust prosimy, aby podchodziły procesyjnie przy ołtarzu św. Barbary.

 

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40         do św. Józefa

wtorek 8.40                  do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa 8.40                    Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

piątek 17.00                 Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek 17.45                 Koronka do Miłosierdzia Bożego

 

 

Ofiary na remont naszego kościoła można wpłacać na konto: 

10 1020 2368 0000 2802 0514 5547 (bank PKO BP).

Ofiary związane z zamówieniem Mszy św. wpłacamy na konto:

86 1020 2368 0000 2402 0452 3478 (bank PKO BP).

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.