Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła

15 lipca 2018 r.

 

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.


2. Trwa Nowenna przed wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Modlitwę odmówimy dzisiaj w czasie Nieszporów.


3. W poniedziałek 16 lipca członkowie Bractwa Szkaplerznego i wszyscy noszący szkaplerz obchodzą swój doroczny Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo o godzinie 17.30, następnie uroczystą Mszę św. o godzinie 18.00, a po Mszy św. na Agapę w Domu Parafialnym.


4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 17.30.


5. Zapraszamy na XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w Czernej, w sobotę 21 lipca. Bractwo Szkaplerzne organizuje wyjazd na te uroczystości. Zapisy w zakrystii do czwartku 19 lipca. Koszt 35 zł. Autobus odjedzie z parkingu w sobotę 21 lipca o godz. 7.00.


6. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne oraz ich kierowców, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Zachęcamy do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy.


7. W zakrystii są do odebrania pamiątkowe zdjęcia dla pieszych pielgrzymów na Jasną Górę. Informujemy, że 55. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę planowana jest w dniach 29.06-03.07.2019 r.


8. Bóg zapłać za ofiarowane intencje mszalne, które kapłani odprawią w czasie urlopu poza parafią. Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany odprawieniem Mszy św. przez kapłana, w czasie wakacji poza parafią, to można się zgłaszać bezpośrednio do księży, którzy odprawią te intencje.


9. Kancelaria Parafialna – w godzinach urzędowania – przyjmuje intencje mszalne na rok 2019.


10. Ze względu na duże zainteresowanie „wolnymi” intencjami, przypominamy o obowiązku potwierdzenia zarezerwowanej Mszy św. na miesiąc przed jej odprawieniem.


11. Przypominamy o obowiązku utrzymania porządku na cmentarzu parafialnym. Pragniemy przypomnieć, że po 20. latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce Pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna Osoba zmarła. Sprawy związane z przedłużeniem rezerwacji i stawianiem nagrobków prosimy dokonywać w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.


12. Rodzicom przypominamy, że dzieci udające się na obozy i kolonie powinny być zaopatrzone w pisemne oświadczenie z żądaniem umożliwienia dziecku spełniania praktyk religijnych, szczególnie zaś uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Gotowe formularze takich oświadczeń można otrzymać w zakrystii.


13. Ze względów bezpieczeństwa, wobec prowadzonych prac remontowych bardzo prosimy, aby udając się do kościoła bądź też na cmentarz korzystać z wejścia od strony ulicy bp. Nankera.


14. Bóg zapłać paniom za troskę o czystość naszego kościoła.


15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (O kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa, O szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia, Fakty i mity o kleszczach według Tomasza Rożka), Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


16. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej Parafii. Za tydzień kolekta również na potrzeby Parafii.


17. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku oraz duchowego wzrostu. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Dziękujemy za nadesłane kartki i pozdrowienia, które można zobaczyć w gablotce z ogłoszeniami.


18. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.


Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

 

Nabożeństwa:

niedziela                                 16.00               Nieszpory niedzielne

poniedziałek                             8.40               Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek                                      8.40               Nabożeństwo do świętych Apostołów Piotra i Pawła

środa                                         8.40               Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

piątek                                      17.00               Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek                                      17.30               Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego     

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.