Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła

22 lipca 2018 r.

 

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.


2. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne oraz ich kierowców, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Zachęcamy do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy.


3. W środę przypada Święto Św. Jakuba Apostoła.


4. Zapraszamy wszystkich panów na kolejne Otwarte Spotkanie Mężczyzn w sobotę, 28 lipca. Początek spotkania o godzinie 19.00 w salkach katechetycznych.


5. W zakrystii są do odebrania pamiątkowe zdjęcia dla tegorocznych pieszych pielgrzymów na Jasną Górę. Informujemy, że 55. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę planowana jest w dniach 29.06-03.07.2019 r.


6. Kancelaria Parafialna – w godzinach urzędowania – przyjmuje intencje mszalne na rok 2019.


7. Ze względu na duże zainteresowanie „wolnymi” intencjami, przypominamy o obowiązku potwierdzenia zarezerwowanej Mszy św. na miesiąc przed jej odprawieniem.


8. Istnieje możliwość odprawienia Mszy św. w czasie wakacji poza naszą parafią. Prosimy zgłaszać się bezpośrednio do naszych księży, którzy odprawią te intencje.


9. Rodzicom przypominamy, że dzieci udające się na obozy i kolonie powinny być zaopatrzone w pisemne oświadczenie z żądaniem umożliwienia dziecku spełniania praktyk religijnych, szczególnie zaś uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Gotowe formularze takich oświadczeń można otrzymać w zakrystii.


10. Bóg zapłać paniom dbającym o czystość naszego kościoła.


11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


12. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta również na potrzeby parafii.


13. Ze względu na prowadzone prace remontowe bardzo prosimy, aby udając się do kościoła bądź na cmentarz korzystać z wejścia od strony ulicy Nankera.


Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek  8.40             Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa  8.40               Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

piątek  17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek  17.45            Koronka do Miłosierdzia Bożego

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.