Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela Zwykła

17 listopada 2019 roku

 

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich oraz w naszej diecezji Dzień Muzyki Liturgicznej.


2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. przedstawiciel Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej będzie głosił homilię o tematyce misyjnej, a po Mszach będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2020.


3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

 

4. Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 (SP 13) oraz w środę o godz. 19.00 (SP 12). Zapraszamy do salek katechetycznych.


5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00. Temat spotkania: „Samotność a osamotnienie”.


6. Spotkanie wspólnoty Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w środę o godz. 16.00 w salce katechetycznej.


7. Msza św. w intencji Bractwa Szkaplerznego będzie sprawowana w środę o godz. 18.00. Po Mszy zapraszamy na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.


8. Spotkanie wspólnoty „W Drodze” odbędzie się w czwartek o godz. 18.45 w salkach katechetycznych.


9. Wszystkich uczniów szkół podstawowych zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o godz. 17.00. Od godz. 16.30 spowiedź św. – zapraszamy zwłaszcza klasy VII.


10. Msza św. w intencji członków Scholki Parafialnej i ich rodzin będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.


11. Osoby należące do wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym w piątek po Mszy wieczornej.

 

12. W najbliższą sobotę wspólnota ministrantów obchodzi wspomnienie św. Tarsycjusza. Zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców na Mszę św. o godz. 10.00 a następnie na wspólne świętowanie do domu parafialnego.


13. Spotkanie dla osób dotkniętych chorobą nowotworową i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 16.30.


14. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, członkowie wspólnoty Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego będą przed kościołem rozprowadzać pierniki własnego wypieku. Wszelkie środki finansowe zebrane podczas tej akcji zostaną przekazane na zorganizowanie spotkania ze świętym Mikołajem dla najmłodszych parafian. Zachęcamy do zakupu.


15. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o wpłatę kolejnej raty w wysokości 1000 zł do 1 grudnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.


16. Serdecznie zapraszamy na drugie organizowane przy naszej parafii Spotkanie Barbórkowe w domu parafialnym 7 grudnia w godz. od 17.00 do 21.00. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 100 zł do 24 listopada. W programie regionalne potrawy oraz wiele górniczych atrakcji.


17. Bóg zapłać paniom, które dbają o czystość naszego kościoła.


18. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


19. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na archidiecezję.


20. Plan kolędy (odwiedzin duszpasterskich) znajduje się w gablotce, na stronie internetowej naszej parafii oraz na ulotkach wystawionych przy wyjściu z kościoła. Początek kolędy już w najbliższy piątek.

 

21. Pokaz filmu „Tajemnica Ojca Pio” odbędzie się dzisiaj (17 listopada) o godz. 18.30 w Kinie Zacisze przy ul. Bytomskiej.


22. Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza na bezpłatną mammografię panie w wieku od 50 do 69 lat przy Ośrodku Kultury „Andaluzja” 22 listopada w godz. 8.30-15.30 oraz 25 i 26 listopada w godz. 10.00-17.00.

 

23. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich ogłasza, że trwa poszukiwanie zawodowych rodzin zastępczych, pełniących funkcję pogotowia rodzinnego. Poszukuje się osób, którym los dzieci nie jest obojętny i które w ramach pracy zawodowej chciałyby przyjąć do własnego domu małe dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych. Bliższe informacje znajdziemy w zakrystii.

 

Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40                 Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek   8.40                         Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa   8.40                            Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

piątek 17.00                          Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek 17.30                          Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.