Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

19 stycznia 2020 roku

 

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w sobotę, w Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła – pamiętajmy w modlitwach o pojednaniu między różnymi wyznaniami chrześcijańskimi.


2. Zapraszamy na wspólne kolędowanie z chórem „Święta Barbara” dzisiaj o godz. 16.00. Śpiew kolęd będzie połączony z prezentacją pięknych obrazów i słowem refleksji.


3. Spotkanie wspólnoty „W Drodze” odbędzie się w czwartek o godz. 18.45 w dużej salce katechetycznej.


4. Nauka przedchrzcielna zostanie przeprowadzona się w sobotę o godz. 17.00 w salkach katechetycznych.


5. Parafialne Spotkanie Kolędowe odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w domu parafialnym. Na spotkanie należy przynieść książeczki z tekstami kolęd i pastorałek.


6. Bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ odbędą się 20 i 21 stycznia. W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat. Mammobus będzie oczekiwał przy Miejskim Domu Kultury na ul. Bytomskiej. Szczegóły na plakacie w gablotkach i na stronie internetowej.


7. Bezpłatna diagnostyka układu krążenia zostanie przeprowadzona 29 stycznia w klubie Spółdzielni Mieszkaniowej na ul. Skłodowskiej-Curie. Szczegóły na plakacie w gablotkach.


8. Nasza parafia oraz Miejskie Przedszkole nr 11 w Piekarach Śląskich zapraszają wszystkich parafian oraz mieszkańców Piekar do udziału w kolejnej edycji Kolędowania Piekarskich Przedszkolaków w środę 29 stycznia o godz. 16.30 w naszym kościele. Po kolędowaniu zapraszamy małych artystów na słodki poczęstunek do domu parafialnego.


9. Bóg zapłać paniom, które dbają o czystość naszego kościoła.


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


11. Bóg zapłać za pełne życzliwości spotkania w czasie odwiedzin duszpasterskich i składane ofiary, które przeznaczamy na remont kościoła.


12. Bóg zapłać za kolektę na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.


13. Dzisiaj i w najbliższym okresie podczas Mszy niedzielnych toaleta będzie udostępniona przy poczekalni kancelarii parafialnej, natomiast w dni powszednie należy zgłosić się do zakrystii po klucz do salek katechetycznych.

  

                                  Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek 8.40             Nabożeństwo do św. Piotra i Pawła

środa 8.40                Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

piątek 17.00             Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek 17.45             Koronka do Miłosierdzia Bożego

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.