Ofiara na parafię

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020 roku

                                                                                                           

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Czas spowiedzi wielkanocnej jest przedłużony do 7 czerwca - do Uroczystości Najświętszej Trójcy. W naszym kościele spowiadamy przed każdą Mszą św. oraz w piątek i sobotę od godz. 17:00.


2. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 16:30.


3. W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy jednak wszystkich do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w dzisiejszą niedzielę od godz. 13:00. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, w tym dniu męski świat będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu piekarskiego.


4. Zgodnie z wytycznymi państwowymi i nowym rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa, od dzisiaj nie ma limitu osób przebywających na Mszy św. Należy pamiętać o zachowaniu pozostałych przepisów sanitarnych: przebywamy w kościele z założoną maseczką, zachowujemy bezpieczną odległość (z wyjątkiem osób z tej samej rodziny), pamiętamy o zaleceniu Księdza Arcybiskupa, by przyjmować Komunię św. na rękę.


5. Ksiądz Arcybiskup zarządza: „Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej”.


6. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy świętych z naszego kościoła: w dzisiejszą niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00, w następna niedzielę tylko o godz. 11:00, od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Transmisja będzie realizowana poprzez Facebook (parafialny otwarty profil) oraz w sobotę wieczorem i w niedzielę na YouTube.


7. Od dzisiaj została przywrócona posługa służby liturgicznej, posługa szafarzy, normalna forma sprawowania nabożeństw, duszpasterskie odwiedziny chorych oraz istnieje możliwość organizacji spotkań grup parafialnych (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców).


8. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Rozpocznie się Okres Zwykły roku liturgicznego.


9. Nauki przedmałżeńskie zostaną przeprowadzone w naszej parafii 1, 2 oraz 8 i 9 czerwca o godz. 19:00.


10. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.


11. Codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej będziemy odmawiali Różaniec (transmisja na Facebooku). W sobotę i niedzielę zachęcamy do rodzinnego odmówienia Różańca o godz. 20:30.


12. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu spowiedzi św., na Msze św. i nabożeństwa.


13. Msza św. za zmarłych w maju naszych Parafian będzie sprawowana w czwartek o godz. 18.00.


14. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


15. Msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ zostanie odprawiona w piątek o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie formacyjne w domu parafialnym.


16. Msza św. w I rocznicę śmierci ks. Bronisława Gawrona będzie sprawowana w przyszła niedzielę o godz. 11:00.


17. Grupy parafialne spotykają się w salkach bądź w domu parafialnym według stałego harmonogramu, z wyjątkiem zmian wprowadzonych przez osoby odpowiedzialne. Pamiętajmy o przepisach sanitarnych obowiązujących wewnątrz budynków.


18. Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek 15 czerwca po Mszy porannej.


19. Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci spotyka się w poniedziałek 15 czerwca o godz. 19:00 w domu parafialnym.


20. Wspólnota Dorosłych organizuje spotkanie formacyjne w czwartek 18 czerwca o godz. 19:30.


21. Duszpasterskie odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem Parafian odbędą się 18, 19 i 20 czerwca w godzinach porannych. Zapisy w zakrystii do niedzieli 14 czerwca.


22. Spotkanie Męskiego Plutonu Różańca odbędzie się 20 czerwca o godz. 19:00.


23. Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa, w tym roku nie będzie można zorganizować procesji Bożego Ciała ulicami miasta, wakacyjnych rekolekcji i pieszej pielgrzymki na Jasna Górę.


24. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na archidiecezję. Przy wyjściu z kościoła, przy ostatniej ławce, znajduje się skarbona. Na stronie internetowej naszej Parafii znajdziemy zakładkę, dzięki której możemy łatwiej złożyć dowolną ofiarę na potrzeby Parafii i remontu kościoła.


25. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz pisemka parafialnego, które są wystawione w tyle kościoła.


26. Od 1 czerwca będzie można osobiście udać się do kancelarii parafialnej, ale zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem telefonu.


27. W sobotę 30 maja zmarł o. Jerzy Gawlik, nasz Parafianin, należący do zgromadzenia Misjonarzy Werbistów, ostatnio posługujący w okolicy Chicago.

Pogrzeb odbędzie się 5 czerwca o godz. 10:00 czasu amerykańskiego (godz. 17:00 czasu polskiego) w parafii św. Józefa w Wheeling w Stanach Zjednoczonych i tam będzie pochowany. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach: w poniedziałek 1 czerwca o godz. 8:00 odprawimy Mszę św. w Jego intencji, natomiast Msza pogrzebowa z udziałem przedstawicieli Misjonarzy Werbistów będzie sprawowana w naszym kościele w sobotę 6 czerwca o godz. 12:00; wcześniej o godz. 11:15 odmówimy Różaniec w intencji zmarłego.

Zapraszamy wszystkich Parafian.

Wieczny odpoczynek racz dać Mu Panie…

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    do św. Józefa

wtorek 8.40             do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa 8.40               Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

czwartek 8.40         o nowe powołania

piątek 8.40              do Najświętszego Serca Pana Jezusa

piątek 17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek 17.30            do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego

sobota 8.40             do Niepokalanego Serca NMP

 

Ofiary na bieżące potrzeby Parafii oraz ofiary na remont naszego kościoła wpłacamy na konto:

10 1020 2368 0000 2802 0514 5547 (bank PKO BP).

 

Ofiary związane z zamówieniem Mszy św. oraz opłaty za przedłużenie grobu wpłacamy na konto:

86 1020 2368 0000 2402 0452 3478 (bank PKO BP).

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.