Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

19 Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019 roku

 

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.


2. Nieodpłatne porady prawne będą udzielane we wtorek w godz. 17.30-19.30 w kancelarii parafialnej.


3. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. odmówimy różaniec i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Prosimy zabrać ze sobą świecę z okapnikiem – odbędzie się obrzęd poświęcenia świec.


4. Spotkanie Żywego Różańca i seniorów naszej parafii odbędzie się w środę po Mszy porannej w domu parafialnym.


5. Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej zaprasza na inscenizowane obchody Wniebowzięcia NMP. Obchody Wniebowzięcia rozpoczynają się w piekarskim sanktuarium 14 sierpnia o godz. 16.00. Najpierw odprawione zostaną Nieszpory Maryjne, a po nich rozpocznie się "Misterium Zaśnięcia Niepokalanej". Procesję w czasie której niesiona będzie figura Matki Bożej Zaśniętej zakończymy symbolicznym pożegnaniem w grobie Maryi na Kalwarii. Główny dzień uroczystości to 15 sierpnia. O 13.45 obchody różańcowe na kalwarii z obrzędem koronacji figury Matki Bożej i procesja do bazyliki. O godz. 15.00 Nieszpory Maryjne w bazylice.


6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, dlatego Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym. Poświęcimy zioła i kwiaty.


7. W piątek przypada rocznica śmierci ks. Pawła Kuczki – po Mszy porannej pomodlimy się za zmarłego na cmentarzu.


8. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.


9. W sobotę Uroczystość św. Jacka – głównego patrona archidiecezji.


10. Za tydzień w niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Okazja do spowiedzi przed pielgrzymką m.in. w piątek od godz. 17.00. Wyruszymy z placu przed kościołem o godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału. Dokładny plan znajdziemy w gablotkach.


11. Próby chóru „Św. Barbara” rozpoczynają się od środy 21 sierpnia o godz.16.00 w salce parafialnej.


12. Ze względu na możliwość zwiększenia grupy pielgrzymkowej, osoby zapisane na listę rezerwową (pierwsze 8 osób) na pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o pilny kontakt z ks. proboszczem, najlepiej w godzinach otwarcia kancelarii.


13. Bóg zapłać paniom dbającym o czystość naszego kościoła.


14. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


15. Bóg zapłać za kolektę miesięczną na remont naszego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.


16. Ze względu na duże zainteresowanie „wolnymi” intencjami, przypominamy o obowiązku potwierdzenia zarezerwowanej Mszy św. na miesiąc przed jej odprawieniem.


17. Przypominamy o obowiązku utrzymania porządku na cmentarzu parafialnym. Sprawy związane z przedłużaniem rezerwacji i stawianiem nagrobków prosimy zgłaszać w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.


18. Ze względu na rozpoczęte prace remontowe naszego kościoła bardzo prosimy, aby udając się do kościoła czy na cmentarz, korzystać z wejścia od strony ulicy Nankera.

 

 

Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40    Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek  8.40             Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa  8.40               Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

piątek  17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu

piątek  17.30            Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.