Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

12 sierpnia 2018 r.

 

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.


2. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie jutro o godz. 18.00. Po Mszy św. odmówimy różaniec i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Prosimy zabrać ze sobą świecę z okapnikiem – odbędzie się obrzęd poświęcenia świec.


3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia, zapraszamy do udziału w obchodach tego święta w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zbliżające się uroczystości mają charakter misterium.
Obchody Wniebowzięcia rozpoczynają się w piekarskim sanktuarium 14 sierpnia o godz. 16.00. Najpierw odprawione zostaną Nieszpory Maryjne, a po nich rozpocznie się "Misterium Zaśnięcia Niepokalanej". Sięgając do wczesnochrześcijańskiej tradycji, uczestniczyć będziemy w obrzędzie przygotowania przejścia Matki Bożej z tego świata do nieba. Wyjątkowo uroczysta i barwna będzie procesja pogrzebowa. Uczestniczą w niej aktorzy przedstawiający scenę pożegnania Matki Bożej, w tym 12 Apostołów. W procesji na dróżka maryjnych biorą udział orkiestry, wierni w strojach ludowych, górnicy, dzieci sypiące kwiaty, itd. Procesję w czasie której niesiona będzie figura Matki Bożej Zaśniętej zakończymy symbolicznym pożegnaniem w grobie Maryi na Kalwarii. Kolejny dzień uroczystości to 15.08. Suma odpustowa o godz. 10.30. Od 6.30 na Rajskim Placu możliwość modlitwy przed figurą Matki Bożej Wniebowziętej w kaplicy św. Rafała. O 13.45 obchody różańcowe na kalwarii z obrzędem koronacji figury Matki Bożej i procesja do bazyliki. O godz. 15.00 Nieszpory Maryjne w bazylice. O 17.00 serdecznie zapraszamy na koncert w ramach festiwalu organowego.


4. W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, dlatego Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym. Poświęcimy zioła i kwiaty.


5. W piątek Uroczystość św. Jacka – głównego patrona archidiecezji.


6. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.


7. Za tydzień w niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Okazja do spowiedzi przed pielgrzymką m.in. w piątek od godz. 17.00. Wyruszymy z placu przed kościołem o godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału. Dokładny plan znajdziemy w gablotkach.
Gościem specjalnym tegorocznej pielgrzymki jest arcybiskup Tomasz Peta, biskup diecezji Astana w Kazachstanie, którego po pielgrzymce będziemy gościli w naszej parafii w poniedziałek 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 8.00. Przybędzie do nas razem z naszym parafianinem ks. Rafałem Larem. Serdecznie zapraszamy parafian na to spotkanie.


8. Parafialna pielgrzymka na Górę św. Anny na odpust Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się od 14 do 16 września br. Zapisy w zakrystii.


9. PTTK Bytom w dniu 08.09.2018 organizuje wyjazd pod nazwą – „Małopolska dla ciekawych”. W programie zwiedzanie klasztoru Kamedułów na Bielanach (w dniu wycieczki mężczyźni będą mieli jedyną w roku okazję wejścia na teren klauzury klasztornej), zwiedzanie Skansenu Wsi Nadwiślańskiej w Wygiełzowie oraz ruin zamku w Lipowcu.
Cena 65 zł/os. Zapisy prowadzi Biuro Oddziału w czasie dyżurów we poniedziałki, środy i piątki od 9,00 do 13,00 oraz wtorki i czwartki od 13,00 do 16,30, pod numerem telefonu 32 797 46 07, można również zgłaszać się drogą mailową – pttk_bytom@o2.pl .


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i pisemka parafialnego.


11. Bóg zapłać za kolektę miesięczną na remont kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

 

Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

PKO BP Oddział 1 Siemianowice Śląskie

 

Nabożeństwa:

poniedziałek  8.40   Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek   8.40           Nabożeństwo do św. Piotra i Pawła

środa     8.40            Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

piątek  17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

piątek  17.30            Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.