Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela Zwykła

14 października 2018 r.

 

 

1. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe: w ciągu tygodnia o 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Odpowiedzmy na wezwanie Maryi do częstej modlitwy na Różańcu świętym.


2. Zapraszamy chętnych, którzy chcą wstąpić do Żywego Różańca odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca. Można zapisywać się przez cały październik w zakrystii.


3. Dzisiaj parafialna Scholka będzie rozprowadzała „kremówki papieskie”. Serdecznie zapraszamy do domu parafialnego, gdzie będzie można je zakupić. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ten sposób wspierają działalność Scholki.


4. Wspólnotę Dorosłych zapraszamy na modlitwę adoracyjną w kościele w poniedziałek o godz. 19.00.


5. Czytanie słowa Bożego podczas zgromadzeń liturgicznych jest piękną posługą, a zarazem wyróżnieniem. Każdego, kto ukończył 18 lat i jest zainteresowany czytaniem słowa Bożego w czasie Eucharystii zapraszamy do nowej grupy Dorosłych Lektorów. Spotkanie organizacyjne 16 października o godz. 18.45. Odpowiedzialny: ks. Dawid Stawski.


6. Bezpłatne porady prawne będą udzielane w naszej kancelarii parafialnej w środę 17 października w godz. 17.30-19.30.


7. Katecheza dla Dorosłych odbędzie się w środę o godz. 18.45 w dużej salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.


8. Wszystkie dzieci szkół podstawowych zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 17.00. Od godz. 16.30 zapraszamy do spowiedzi św., zwłaszcza klasy VI.


9. Młodzież naszej parafii zapraszamy na Mszę św. z przygotowanymi specjalnie dla ludzi młodych kazaniem i oprawą liturgiczną w piątek o godz. 19.15.


10. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum zapraszamy na Mszę młodzieżową 19 października oraz na spotkanie formacyjne 25 października o godz. 18.15.

 

11. Wszystkie osoby zapisane na pielgrzymkę do Meksyku zapraszamy w sobotę 20 października o godz. 15.00 na obowiązkowe spotkanie organizacyjne - będą poruszone bardzo ważne tematy.


12. Wspólnota Dorosłych organizuje 3-dniowy wyjazd do Mirowa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w dniach 26-28 października. Wyjazd ok. 17.00. Koszt: 170 zł (noclegi i wyżywienie). Zapraszamy wszystkich chętnych parafian, również całe rodziny.


13. Oaza Młodzieżowa naszej parafii od niedzieli 21 października będzie sprzedawała znicze i wkłady do nich przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. W tygodniu przed i po różańcu, a w niedzielę przed i po każdej Mszy świętej. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na letnie rekolekcje młodzieżowe i działalność grupy.


14. Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes, która odbędzie się 5-13 maja 2019 r. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Udział w pielgrzymce potwierdzili Ksiądz Arcybiskup i Ksiądz Biskup Marek. Więcej szczegółów na plakacie w gablotkach.

 

15. Bóg zapłać paniom, które dbają o czystość naszego kościoła.


16. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, pisemka parafialnego.


17. Bóg zapłać za kolektę miesięczną na remont naszego kościoła. Za tydzień kolekta na misje. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła młodzież przeprowadza zbiórkę na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspomagający uzdolnionych, lecz ubogich uczniów i studentów.

 

Konto parafialne - remont kościoła: 10 1020 2368 0000 2802 0514 5547

 

Nabożeństwa:

poniedziałek 8.40     Nabożeństwo do św. Józefa

wtorek  8.40             Nabożeństwo do św. Apostołów Piotra i Pawła

środa  8.40               Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

piątek  17.00            Adoracja Najświętszego Sakramentu

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.