Grupy Parafialne

ORKIESTRA PARAFIALNA

 

 

Spotkania i próby organizowane według potrzeb
Opiekun: ks. proboszcz Dariusz Borowiec

 

Orkiestra dęta towarzyszy uroczystościom parafialnym w Kamieniu od dawien dawna. Kościelna Orkiestra do roku 1930 była prowadzona przez Piotra Skrzypczyka, w latach 1930 - 1955 orkiestrę prowadził jego syn Jan Skrzyczyk. W latach 1955 - 1970 orkiestrą dyrygował Konrad Wójcik. W roku 1970 orkiestrę prowadził mieszkaniec Dąbrówki Wielkiej Franciszek Wójcik, po nim w roku 1976 kierownictwo orkiestry objął Roman Opara, który prowadził ją do roku 1990. Następnym dyrygentem kościelnej orkiestry w Kamieniu był Edward Grohsfeld, który po 16 latach pałeczkę dyrygenta przekazał Mateuszowi Giołbasowi i Marcelowi Kamratowi.

 

 

 

 

 

Przez wiele lat Orkiestra Parafialna swoją grą uświetniała uroczystości kościelne i do dnia dzisiejszego aktywnie uczestniczy w życiu Parafii. W tej krótkiej notatce godzi się wspomnieć Kazimierza Szatona byłego dyrygenta orkiestry Kopalni Węgla Kamiennego Waryński, który rozpisał większość utworów na poszczególne instrumenty.

 

Wszystkim muzykom z Parafialnej Orkiestry składamy serdeczne podziękowania za piękną grę i za ubogacanie naszych kościelnych uroczystości.

 

 

 

 

 


DEKORATORZY KOŚCIOŁA

Termin spotkań podawany w ogłoszeniach parafialnych
Opiekun: ks. proboszcz Dariusz Borowiec

 

Parafianie w Brzozowicach - Kamieniu zawsze troszczyli się o wygląd swojej świątyni, odpowiednio ją przygotowując do świąt i wielkich uroczystości kościelnych. W roku 1980 utworzyła się Grupa Dekoratorska, której przez długie lata przewodził pan Edward Przybyłek. Panowie z Grupy Dekoratorskiej z wielkim zaangażowaniem przygotowują wystrój kościoła odpowiedni do przeżywanego okresu liturgicznego. Ze szczególną pasją budują Stajenką Bożonarodzeniową, Boży Grób oraz przygotowują Ciemnicę.

 

Za ich trud i poświęcenie serdecznie im dziękujemy i zapraszamy jeszcze inne, artystycznie uzdolnione osoby do współpracy w służbie naszemu parafialnemu kościołowi.

 

 

 

 

 


CZCICIELE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 Miesięczne spotkania podczas nabożeństw i Mszy św. w trzeci piątek każdego miesiąca


CZCICIELE MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

 

Modlitewne spotkania w środy podczas nabożeństwa o 8.40


CZCICIELE ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

Modlitewne spotkanie we wtorki podczas nabożeństw po rannej Mszy św.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śląskie - Kamień, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Biskupa Nankera 221.